GKS Osiek Łuczywno Gospodarze

Łuczywno

01.08.2018

W weekend majowy rozegrana została kolejka, która nadała naszej kochanej A klasie częstotliwości rozgrywek ligi angielskiej :D Mimo dnia wolnego tradycyjnie już Baszta ledwo zgromadziła skład potrzebny na wyjazd do Łuczywna. Mimo to nasza drużyna bez kłopotów wywiozła 3 punkty z kameralnego boiska GKS Osiek Łuczywno, pokonując gospodarzy 0:4 (0:3). Bramki zdobyli kolejno: Karol Janicki, Mariusz Kacprzak, Mariusz Dorabiała, Wiktor Zasada. Wynik nasza drużyna otworzyła z hukiem, gdyż rzadko ogląda się tak ładne akcje na tak ciężkim do gry boisku. Podanie po ziemi dotarło do Kacprzaka, który zagrał obiegającemu go Barańskiemu, a ten z pierwszej piłki dograł na centymetry do Janickiego, który z kolei pierwszym kontaktem umieścił piłkę w siatce. Podwyższenie dała nam kontra dwójki zawodników, którzy przez długość całego boiska wymieniała między sobą podania. Przy golu Kacprzaka asystował Tomek Konopiński. Całkiem imponująco wyglądało również trafienie na 0:3, z tym że zaznaczyć należy, że sami zawodnicy Baszty nie spodziewali się takiego efektu. Zasada zagarnął nożycami piłkę z linii końcowej, odruchowo jej kierunek zmienił Kacprzak, a Dorabiała, chcąc zagarnąć piłkę głową, kompletnie zaskoczył bramkarza, który uciekł ze światła bramki. Było to pierwsze trafienie naszego pomocnika od 06.11.2016. Gratulujemy :D Do podwyższenia wyniku okazji nie brakowało. W tej części gry swoje kolejne okazje mieli Kacprzak oraz Janicki, gola powinien również trafić Zasada. Na samym początku drugiej części meczu idealną okazję miał Barański, jednak fatalnie przestrzelił. Przez ostatnie 3 kwadranse okazji znów nie brakowało, choć tym razem gra była bardzo rwana. Wynik ustalił po klepce z Barańskim, Wiktor Zasada, zawijając piłkę po długim rogu lewym zewnętrzniakiem. W niedzielę pauzujemy!