Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

06.09.2016

Baszta Przedecz pokonała w meczu 1. kolejki konińskiej A-klasy GKS Osiek Wielki 3:2 (2:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Tomasz Krawiecki, Hubert Wroński i Mateusz Wasilewski.
Od początku spotkania nasza drużyna była stroną przeważającą, częściej atakowała, dłużej utrzymywała się przy piłce, ale brakowało wykończenia. Dopiero w 29. minucie udało się pokonać bramkarza gości, Adriana Pyrzyńskiego. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Tomasz Krawiecki. Kilka chwil później piłkarze GKS-u byli bliscy wyrównania, ale Patryk Matczak przegrał pojedynek sam na sam z Krystianem Karolakiem. Chwilę przed zakończeniem pierwszej części gry piłkarze Baszty przeprowadzili kolejną bramkową akcję. Rafał Pietrzak zagrał piłkę na skrzydło do Mateusza Wasilewskiego, ten ograł obrońcę i odegrał futbolówkę do Huberta Wrońskiego, który pewnym strzałem pokonał golkipera z Osieka.
Druga połowa zaczęła się bardzo źle dla naszej drużyny. Zawodnicy gości ruszyli do zdecydowanych ataków i już jedna z pierwszych sytuacji zakończyła się bramką kontaktową. Zbyt krótkie wybicie piłki przez naszego obrońcę i brak asekuracji w środku pola sprawiło, że Mariusz Stolarczyk zdecydował się na strzał z 25. metrów, który zaskoczył Karolaka. Stracona bramka nie podziałała mobilizująco na naszych zawodników, gra wyglądała nadal bardzo chaotycznie. I już po dziesięciu minutach drugiej połowy goście doprowadzili do wyrównania. Nikt z piłkarzy Baszty nie zdołał wybić piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego, futbolówka trafiła pod nogi Stolarczyka, który zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Dopiero w okolicach 70. minuty spotkania nasza drużyny ruszyła do zdecydowanych ataków. Dobre podanie od Jakuba Chmara otrzymała Pietrzak, jednak przegrał pojedynek z Pyrzyńskim. Dużo ożywienia na boisku wniósł wprowadzony w 74. minucie Wiktor Zasada.
W jednej z kolejnych akcji na indywidualną szarżę zdecydował się Patryk Barański, który znakomitym podaniem wypatrzył w polu karnym Wasilewskiego, któremu pozostało jedynie dostawić stopę i było 3:2. W ostatnim fragmencie meczu nasz zespół stworzył sobie jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale żadnej z nich nie udało się wykorzystać.

Bramki: Tomasz Krawiecki (29'), Hubert Wroński (43'), Mateusz Wasilewski (82') - Mariusz Stolarczyk (46', 55')

Baszta: K.Karolak - K.Cieśliński (88' G.Bon), T.Krawiecki, R.Górniak, K.Chmara - T.Konopiński (74' W.Zasada), R.Pietrzak, J.Chmara, P.Barański - M.Wasilewski, H.Wroński (70' K.Marciniak)

GKS: A.Pyrzyński - M.Brożek, M.Cieślak, Mat.Materla, K.Lewandowski - J.Mikołajczyk, R.Jabłoński, Mar.Materla, R.Lewandowski - P.Matczak, M.Stolarczyk

Żółte kartki: Jakub Chmara - Marcin Materla, Marek Cieślak

Sędziowie: Damian Wdowiński (główny), Waldemar Badowski, Patryk Majcherek (wszyscy KS Konin)